هر چه خوار آید، روزی به کار آید!

روش‌ های جالب برای استفاده از گوشی‌ های قدیمی
1399/8/17
726

با وجود این که بیش از چند دهه از عمر گوشی‌های موبایل نمی گذرد ولی سرعت پیشرفت در فناوری به حدی زیاد بوده است که هر روز شاهد ارائه گوشی‌های موبایل جدید و مدرن به بازار هستیم.
با ارائه گوشی های مدرن و پیشرفته به بازار، گوشی‌های دیگر قدیمی شده و گاهی حتی به درد نخور می نماید. به همین دلیل بسیاری از ما در خانه گوشی های قدیمی و به درد نخور داریم، که آن را کنار و بلا استفاده گذاشته ایم.

1- استفاده به عنوان ساعت زنگ دار
اگر دقت کرده باشید، همه گوشی‌ها چه قدیمی و چه جدید دارای زنگ یا آلارم هستند. بنابراین اگر گوشی قدیمی دارید، می‌ توانید از آن به عنوان ساعت زنگ دار استفاده کنید و آن‌ ها را مانند ساعت رومیزی همیشه در کنار میز کار یا تخت خواب خود نگه دارید.

2- استفاده به عنوان Mp3 Player

گوش دادن آهنگ و موسیقی با موبایل باعث تمام شدن شارژ باتری  می‌شود، به همین دلیل در بسیاری از مواقع با مشکل مواجه هستیم.
در حالی که می‌ توانیم از گوشی ‌های قدیمی خود به عنوان یک پخش کننده موسیقی استفاده کنیم و تمام آهنگ ‌ها و موزیک ‌های خود را در آن گوش دهیم.

3- استفاده به عنوان ریموت کنترل
برای بسیاری از ما این اتفاق پیش می‌آید که کنترل از راه دور تلویزیون یا ستاپ باکس و غیره با مشکل مواجه می ‌شود. یکی از روش های جالب استفاده بهینه از گوشی قدیمی، تبدیل آن به ریموت کنترل است.
اکثر گوشی ‌های قدیمی برای اتصال، مجهز به اشعه مادون قرمز هستند. بنابراین در اپ استورها جستجو کرده و برنامه ‌ای برای تبدیل آن به ریموت کنترل پیدا کنید.
به این طریق شما می‌ توانید از گوشی قدیمی و به درد نخور خود به عنوان ریموت کنترل استفاده کنید. البته حتما نیاز به داشتن مادون قرمز نمی باشد و می ‌توان اکثر گوشی ‌ها را تبدیل کرد.

4- استفاده به عنوان دوربین مدار بسته
برای این کار می ‌توانید از دوربین گوشی و اتصال Wi-Fi استفاده کنید تا آن را به یک سیستم امنیتی تبدیل کنید.
برای این منظور یک برنامه کاربردی بر روی گوشی نصب کنید و یک حساب جداگانه در لپ تاپ ایجاد نمایید و برنامه را تنظیم کنید، تا به طور خودکار تماس ‌های ویدئویی را دریافت کند.


تیم تحریریه نت نوشت
بادصبا
همراز سحرخیزان، همراه برنامه ریزان
www.badesaba.ir