امروز سالروز وفات ام‌البنین(س) است

سرشار بوی گل‌های بهشتی...
1397/11/29
611279

مادر بودن، به تنهایی یکی از زیباترین و ارزشمندترین صفات عالم است. بهشت زیر پای مادر است و برای مادر بودن باید سرا پا "فداکاری" بود و ایثار.
برای همسری خوب بودن، برای همسفر بودن در راه پر فراز و نشیب زندگی و همراه بودن، باید سرا پا "وفاداری" بود و عشق.
اما برای اینکه شایسته‌ی همسرِ یک معصوم باشی، آن هم امام اول شیعیان، چه صفاتی را باید دارا بود؟ همسر علی‌ابن‌ابیطالب(ع) بودن، نعمتی است که خداوند آن را زیبنده‌ی "عزیزترین بنده‌ها"یش، حضرت فاطمه‌ی زهرا(س)، دُخت پیامبر(ص) و بانوی دو عالم کرده است. چگونه می‌توان بلندای این جایگاه را با کلمات بیان کرد؟
برای داشتن فرزندی صالح، باید شایسته‌ی داشتن گُلی بود از باغ بهشت. و برای داشتن فرزندان صالح، که گلدانی از گل‌های بهشتی‌اند، باید مادری بود "شایسته"ی والاترین صفات انسانی.
مادر شهید بودن، افتخاری است که نصیب پاک‌ترین، "صبور"ترین و با ایمان‌ترین مادران عالم می‌شود. حال برای مادرِ چهار جوان از شهدای صحرای کربلا بودن، چه مقامی باید نزد پروردگار داشت؟ برای مادر حضرت عباس(ع) بودن چه؟ آیا چنین جایگاهی در قالب صفات می‌گنجد؟
باید چقدر "پاکدامن و امین" بود تا لایق جانشین مادری چون زهرای اطهر برای فرزندانی چون حسن(ع) و حسین(ع) شد؟
داشتن همگی این صفات و مقام‌ها آرزوی هر مومنی است و خداوند آن را نصیب والاترین بندگانش می‌کند. نصیب بانویی چون فاطمه ی کلابیه مشهور به ام‌البنین(س)، که امروز سالروز وفات این بانوی بزرگوار است.
خاندان عصمت و طهارت و همه ی شیعیان آن بزرگواران، امروز عزادار بانویی هستند که سراپا فداکاری، وفاداری، صبر، ایمان، پاکدامنی و امانتداری، و از عزیزترین بندگان خداوند بودند و هستند.
این مصیبت جانسوز بر خاندان عصمت و امامت و شیعیان بر حق شان تسلیت باد.

بادصبا
همراز سحرخیزان، همراه برنامه ریزان